Hírek : Siklóson szerepeltünk

Siklóson szerepeltünk

2009.02.16. 19:05

Felmérési torna a rájátszás elött

A szervezők elmondása szerint kezdetben két naposra és hatcsapatosra terveztek, de több klubnak is ez gondot jelentett volna. Maradt az egy nap és a hat csapat helyett is csak négy jött! De milyen négy! Itt volt az OSB bajnokság B csoportjának listavezeője az Újbuda-Goldberger csapata, akik összes alapszakaszbeli meccsüket megnyerték, elfogadta meghívásunkat a Fehérép csapata Székesfehérvárról, valmint az igen nagymúltú Ferencvárosi TC is, akiknél több olyan játékost is szerepelt, aki az NB I-es serdülő bajnokságban is részt vesz! Sajnos a Győri ETO és a Dunaferr csapata nem tudott eljönni! Talán majd jövőre!

Első alkalommal került megrendezésre a Kozármisleny-Siklós leány kézilabda kupa. A kupa a két város közös együttműködése révén jött létre - ezért is a sajátos elnevezés!

A szervező mondta:"Kovács Tamástól megtudtuk, hogy a torna célja egy felmérés volt: “Jól szereplünk az OSB-ban, de nincs rálátásunk arra, hogy ez a szereplés mit érhet a többi csoportban szereplő csapat ellen. Ezért úgy gondoltuk, hogy az alapszakasz után, de még a felsőházi rájátszás előtt csinálunk egy tornát, ahol lemérhetjük, hogy hol tartunk a többiekhez képest! Büszkén mondhatom, hogy Varga Csabáék kiválóan szerepeltek és jelenlegi helyünk nem véletlen!”

1. Ferencváros 2győzelem 1döntetlen  5pont
2. Kozármisleny 2győzelem 1döntetlen  5pont
3. Újbuda TC. 1győzelem 2vereség

2pont

4. Fehérép Alcoa 0győzelem 3vereség 0pont

Csapatunk a hazai csapat ellen kezdte a tornát,ami mindig nehéz feladat a vendégcsapat számára.Az otthon játszó csapat szeretne jól bemutatkozni és ezért kettőzőtt  erőbedobással küzdenek az első mérkőzésen.Ennek sajnos mi voltunk a szenvedő alanyai.Az ellenfél,gyors,erőteljes kézilabdát játszott,amire nem igazán találtuk az ellenszert.Lassan,körülményesen épitgettük a támadásainkat és a védekezésünk sem volt valami lehengerlő.Rendre megtudták játszani a beállósukat amire az egész mérkőzés folyamán nem tudtunk reagálni.Ugyanúgy nem tudtuk a szélső játékosukat megakadályozni a lővéseknél.Pedig a játékos minden alkalommal ugyanazzal a csellel indult a hatos felé és minden lővése a hosszú oldalra ment.Sem a szélen játszó játékos,sem a kapus nem reagálta le ezeket.Ezen kivül más játékelemet nem igazán láttunk az ellenféltől,de ezeket kiválóan alkalmazták.Azért ez a csapat verhető lett volna,egy kicsit nagyobb odafigyeléssel a védekezésben és a jobb helyzetkihasználásunkkal.Az eredmény 14:10-es félidő után,28:21 az ellenfélnek.

A második mérkőzésünket a Fehérép Alcoa csapata ellen játszottuk.Ezen a mérkőzésen is feltünő volt a védekezés hiánya.A támadásunkból rendre nem értünk vissza védekezni.Volt olyan eset amikor gólt dobtunk és a gólt szerző játékosunk nem ért vissza a saját hatosára,mire a támadásból az ellenfelünk szerzett találatot.Fej-fej mellett haladt a két csapat,nagyobb előnyt nem sikerült kiharcolni egyik félnek sem.A második félidő elején,a védekezés hiánya meghozta egyik játékosunk harmadik 2 perces büntetését,ami piros lappal jár.De a mérkőzés végéig sikerült megőrizni a szünetben megszerzett 1 gólos előnyünket és ezzel megnyerni a mérkőzést.Félidőben 10:9 a végeredmény 19:18 nekünk.

A harmadik utolsó mérkőzésünkön azzal a Fradival kerültünk össze,akikkel majd a felsőházi rájátszásunk során is találkozni fogunk.A végeredmény ellenére talán ezen a mérkőzésen játszott legjobban a csapat.Kicsit gyorsabban felismertük a lehetőségeket az ellenfél kapuja előtt,eredményesen használtuk ki a lehetőségeket.Volt védekezés,az ellenfél átlővőit jól semlegesítettük,vagy sánccal hatástalaniíottuk a lővéseket.Le tudtuk indítani a Fradi védelmét és okosan használtuk a széleket,az ellenfél védőfalának széthúzására.Az első félidőben volt olyan szakasz,amikor 5 góllal vezettünk.Sajnos ez csak az első félidőben volt jellemző a csapatunkra.Talán a fáradtság,talán az ellenfél minőségi csere emberei  javítani tudtak a Fradi játékán és kezdték ledolgozni a hátrányukat.A második félidőben is voltak szép megmozdulások a csapatnál,de az ellenfél teljesen felőrőlte az ellenállásunkat és sorozatban érték el a találataikat.Igy a vége nem is lehetett más,mint egy nagyobb arányú vereség.Félidő 15:15 a végeredmény 33:23 a Fradi javára.

A torna gólkirályi címet FRIGYESI SZANDRA hódította el!Gratulálunk!!!!

Sok hibát vétettünk a hátom mérkőzés alatt.Rendet kell rakni a fejekben és erőteljesebb kézilabdát kell játszani.Ezen a szinten már nem lehet alibi játékot játszani,bekell állni a sorba,csak igy lehet eredményt elérni.Megint olyan hibák jöttek elő,ami inkább emberi  rossz tulajdonság,semmint játéktudás hiánya.Az ellenfél kapuja elől,azért illik visszaérni védekezni,és lehetetlen helyzetekben nem kell ellőni a labdát.Ki kell játszani biztos helyzetig a támadást és belőni a lehetőségeket.Improvizálunk a pályán,néha minden elképzelés nélkül.Reméljük,ezek a hibák nem fognak előjönni a további mérkőzéseken és egységesebb csapat fogja felvenni az ellenfelekkel a küzdelmet.Azért hozzátartozik az igazsághoz,hogy a tornán,csak a Fradi és a mi csapatunk duplázott.Azaz,csak a két csapat játszott mérkőzéseket egymás után.Elöször a Fradi játszott két meccset.Elöször a Fehérép aztán közvetlenül a Kozármisleny csapata ellen.Ebéd után rajtunk volt a sor.Elöször a Fehérép aztán pihenő nélkül a Fradi ellen.Ezek tükrében gratuálok a csapatnak,az elöző napi "rövidebb" utazás és az 5 óra alatt lejátszott három mérkőzés azért nem kis teljesítmény.Most ez ennyire volt elég,de bizunk a jobb folytatásban.